Odgovor:
Krumpirići su
Vidi objašnjenje.
Pokazao sam vam kako pronaći cijenu hamburgera.
Obrazloženje:
Neka hamburgeri budu h.
Neka fries bude f
Uvjet 1:
Uvjet 2:
Da biste uklonili h pomnožite jednadžbu (2) s 4, a zatim je oduzmite od (1) ostavljajući samo iznos f i njegov trošak:
Zamijenite (3) natrag u (1) kako biste pronašli h.
Dopustit ću vam da to učinite!
Odgovor:
1,50 dolara za hamburgere i 0,75 dolara za pomfrit.
Obrazloženje:
Odgovorit ću na to pitanje koristeći sustav jednadžbi.
Prva jednadžba koju ću napraviti jest
Druga jednadžba koju mogu napraviti na temelju danih informacija jest
Iz jednadžbe 2 imamo što
Sada kada imamo
Odgovor:
Hamburger košta 1,50 dolara
Red Friesa košta 0,75 dolara
Obrazloženje:
Koristeći pitanje "Gomila prijatelja otišla je na ručak u Snack Shack.Sljedeća obitelj naručila je samo 1 hamburger i 2 komada pomfrita za 3 dolara. Koliko bi svaka stavka koštala pojedinačno? «Možemo postaviti varijablu
Zatim bismo postavili jednadžbe. Budući da obitelj ima 4 hamburgera i 4 krumpira za 9 dolara, to možemo staviti u jednadžbu
Isto činimo i za obitelj dva s 1 hamburger, 2 pomfrita i 3 dolara za jednadžbu
Sada moramo uzeti bilo koju jednadžbu i pojednostaviti je da bi izjednačila varijablu. Budući da je druga jednadžba jednostavnija, koristit ću je. Korak po korak pojednostavljenje jednadžbe 2 je:
jer sada znamo vrijednost
Silifikacija korak po korak:
Sada stavljamo vrijednost
Korak po korak:
tako
Dakle, vaš odgovor je …
Hamburger košta 1,50 dolara
Red Friesa košta 0,75 dolara.
Ono što smo učinili kada smo uključili jednu vrijednost za drugu, zovemo svojstvo zamjene i je strašan način da pronađete odgovore na algebarske jednadžbe poput ovih. Svojstvo supstitucije je kada uzmete jednu vrijednost i uključite je za jednaku vrijednost u drugoj jednadžbi, a to je ono što smo učinili kako bismo pronašli vaš odgovor.
Nadam se da ovo pomaže, Sretno!
Kristen je kupila dva registratora koja su koštala po 1,25 dolara po komadu, dva veziva koja su koštala po 4,75 dolara, dva paketa papira koja su koštala 1,50 dolara po paketu, četiri plava olovka koja su koštala po 1,15 dolara, i četiri olovke koje su koštale po $ 35. Koliko je potrošila?
Potrošila je $ 21 ili $ 21.00.Prvo želite navesti popis stvari koje je kupila i cijenu: 2 veziva -> $ 1.25xx2 2 veziva -> $ 4.75xx2 2 paketa papira -> $ 1.50xx2 4 plava olovka -> $ 1.15xx4 4 olovke -> $ 0.35xx4 sve to u jednadžbu: $ 1.25xx2 + $ 4.75xx2 + $ 1.50xx2 + $ 1.15xx4 + $ 0.35xx4 Mi ćemo riješiti svaki dio (množenje) $ 1.25xx2 = $ 2.50 $ 4.75xx2 = $ 9.50 $ 1.50xx2 = $ 3.00 $ 1.15xx4 = 4.60 $ 0.35xx4 = 1.40 $ Dodaj: $ 2.50 + 9,50 $ + 3,00 $ + 4,60 $ + 1,40 $ = 21,00 $ Odgovor je 21 ili 21,00 USD.
Od 240 učenika koji su ručali, 96 ih je kupilo ručak, a ostali su donijeli ručak. Koji je omjer studenata koji kupuju ručak i donose ručak u torbi?
2 "": "" 3 Broj učenika koji donesu ručak za ručak = 240-96 = 144 Omjer je usporedba između dvije količine. "studenti koji kupuju": "učenici koji donose" boju (bijeli) (xxxxxxxxxxxxxx) 96 "": "" 144 "" larr nađite najjednostavniji oblik boje (bijeli) (xxxxxxxxxxxxxxx) 8 "": "" 12 "" larr div 12 boja (bijela) (xxxxxxxxxxxxxxx) 2 "": "" 3 "" larr div 4 Ako ste prepoznali da je HCF 48, mogli biste odmah dobiti najjednostavniji oblik. Ako ne, podijelite ga s uobičajenim čimbenicima.
René i 6 prijatelja odluče naručiti lazanje. Svaka posuda od lazanje se reže na 12 komada. Koliko će pladnjeva lazanje morati kupiti kako bi svatko mogao dobiti 3 komada? Koliko će komada ostati?
Trebat će im 2 pladnja, a ostat će 3 ostatka. Prvo što trebate shvatiti je da ima 7 osoba (René + 6 prijatelja = 7 osoba). Prvo pitanje postavlja pitanje: "Koliko će pladnjeva lazanje morati kupiti kako bi svatko mogao dobiti 3 komada?" Pa, prvo ćemo shvatiti koliko će im komada trebati, onda možemo shvatiti koliko je pladnjeva jednako. 7 osobaxx 3 kriške svaka = 21 ukupni kriški Koliko je pladnjeva 21 kriški? Pa, koliko ćemo pladnjeva od 12 kriški doseći do 21? Pokušajmo nekoliko brojeva: 1 ladica = 12 kriški 2 pladnjeva = 24 kriške 3 pladnjeva = 36 kriški itd. 2 pladnja je najbolja opcija jer ne žele previ